mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie

By
With
Możliwość komentowania mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie została wyłączona

Smaczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy typ restauracji. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące i ceszy oko. Oczywiście najczęściej jemy makarony. Mocniej wrażliwi goście degustują równie pyszne dania – tortellini, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie znajdują się też mniej typowe dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz jedzenie z różnych zakątków Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może ignorować trunków. Kolacja z całą pewnością powinien obejmować też aperitiff. Odrobina białego wina to przy włoskim posiłku standard. autentycznej kuchni włoskiej Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie bolgheri, lombardyjskie franciacorta a także nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać nie mały zestaw win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film