Zmiany w Krakowie są konieczne

By
With
Możliwość komentowania Zmiany w Krakowie są konieczne została wyłączona

Głównym z największych przeszkód w lwiej części miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze gminy nie są przygotowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się liczby pojazdów na krajowych drogach. Dlatego główną z najbardziej istotnych inwestycji które musi rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie krakowian jak również usprawni całość infrastruktury miasta.

Na tle pozostałych miast, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto ma budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami oraz remonty już powstałych połączeń tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski program
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie kolejne linie komunikacji, jak również lepszej jakości powierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze wielu zmian i inwestycji, by poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Mimo to da się zauważyć jasno, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.