Nowa restauracja na mapie Krakowa

By
With
Możliwość komentowania Nowa restauracja na mapie Krakowa została wyłączona

Dobra kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Spośród wielu wariantów, jakie daje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe jedzenie włoskie

Makarony są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dodać do makaronu. Gdzie zjeść w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty nie mogą się przejeść.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, gnocchi, ravioli i liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mozarelli i pecorino.
Zobacz film