Nietrzymanie stolca po porodzie

By
With
Możliwość komentowania Nietrzymanie stolca po porodzie została wyłączona

Coraz więcej kobiet, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Brak czucia w kroczu po porodzie

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z dam decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dziś jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż znaczący odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niezmiernie prędko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym lepiej, ponieważ ćwiczenia dają w owym czasie poprawniejsze efekty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj ważną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, które trzeba następnie jak w większości wypadków powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze kobietom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle szybko zezwala ona powrócić do normy oraz czuć się porządnie. Wiele pacjentek oświadcza, że dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub niedogodności bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.