nawigacja z android car

By
With
Możliwość komentowania nawigacja z android car została wyłączona

Przez długi czas multimedia samochodowe ograniczały się do zastosowań jedynie w wysokiej klasy autach, limuzynach i wehikułach rekreacyjnych. Pomysł oglądania filmów bądź też grania w gry w samochodzie trafił do głównego nurtu zainteresowania na świecie dopiero w późnych lat 90-tych i wczesnych XXI wieku, a nawet wówczas multimedia automobilowe były w ogromnej mierze ograniczone do kosztownych jednostek wideo oraz nieporęcznych magnetowidów czy też ogromnych systemów DVD.

Radio samochodowe z ekranem

Multimedia do samochodu: co się dzieje teraz?
Dzisiaj multimedialne możliwości są dostępne dla wszystkich kierowców, co jest dostrzegalne w bogatych w funkcje autach. Odpowiednio to, nie ma niemal jakichkolwiek limitów co do sposobu konfigurowania automobilowego systemu multimedialnego, a jedyną pewną kwestią jest to, że potrzebujesz również komponentu audio, jak oraz wideo.

Są dziesiątki przeróżnych urządzeń i wyposażenia i wszelkie muszą ze sobą współpracować w samochodowych multimediach. W większości wypadków umieszcza się je w ramach trzech bazowych kategorii:

•    sprzęt audio
•    ekwipunek wideo
•    źródła mediów

Część audio automobilowego systemu multimedialnego z reguły składa się z istniejącego systemu dźwiękowego, chociaż istnieją pewne różnice. Co poniektóre z komponentów audio, jakie najczęściej znajdują się w automobilowych systemach multimedialnych, obejmują:

•    jednostkę główną
•    głośniki
•    procesor dźwięku
•    słuchawki

Słuchawki wolno znaleźć już w zwykłych samochodowych systemach audio, niemniej jednak są one o wiele częściej wykorzystane w połączeniu z multimedialnymi samochodami. Przewodowe słuchawki wymagają gniazda słuchawkowego w jednostce głównej, odtwarzaczu wideo lub ewentualnie w innym miejscu, natomiast słuchawki bezprzewodowe mogą wykorzystywać sygnały podczerwieni lub RF.

Większość innych składników audio jest niesłychanie podobna do tych w tradycyjnych samochodowych systemach audio, z kilkoma wyjątkami, takimi jak jednostka główna. Podczas gdy w konfiguracji multimedialnej wolno używać pospolitego radia samochodowego, jednostki z głowicami wideo są o wiele poprawniej zaadaptowane do celu.

W jaki sposób wybrać?
To w głównej mierze powinno być przemyślane już na poziomie wybierania samochodu. Jeżeli natomiast zabieramy się za wyposażenie już później przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę elementy takie jak: budżet, zastosowanie, częstotliwość użytkowania. Całe szczęście nowoczesne marki dają nam do dyspozycji kompleksowe rozwiązania, a sprzedawcy systemów multimedialnych do wozów są niezmiennie gotowi do pomocy w wyborze tego w najwyższym stopniu należytego. Należałoby jednak uprzednio samemu zrobić rozeznanie w opcjach i cenach na rynku, by nie dać się naciągnąć.