hydrolat po niemiecku

By
With
Możliwość komentowania hydrolat po niemiecku została wyłączona

Kosmetykinaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością użytkowane, ponieważ mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, barwników oraz wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę oraz dobrze ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Świetnie łagodzi skórę po depilacji lub gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź też rozcieńczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one wybitnie delikatne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dopasować według ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, jednakowoż oraz o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.